Інформаційні матеріали

Ліберальна податкова реформа: перший крок до ухвалення

Ratings
(0)

11 листопада 2015 року на своєму засіданні Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного сесії Верховної Ради законопроект №3357, який по суті своїй є ліберальною податковою реформою. Це важливий процедурний момент, адже без такої рекомендації законопроект не може виноситися на розгляд та голосування.

«Фактично кожен пункт в проекті №3357 направлений на сприяння лібералізації податкової системи в Україні, — відзначає народний депутат, Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна (БПП). — Це створення унікальних фіскальних умов для бізнесу — тому що податкове навантаження на бізнес зменшиться, ми нарешті перестанемо вилучати наперед обігові кошти у підприємців, нарешті встановимо прийнятний для бізнесу і держави рівень перерозподілу ВВП через бюджет на рівні десь 35-37%, а не 50%, як є сьогодні. А також зможемо поставити крапку в такому важливому питанні для бізнесу як відшкодування ПДВ. Все це сприятиме розвитку і відновленню бізнесу в Україні».

Депутатський законопроект передбачає зниження ставок податків (ПДВ з 20% до 15%, ПДФО - з 15/20% до 10%, ЄСВ - з 41% до 20%), що допоможе припинити практику зарплат у конвертах, призведе до зменшення цін на товари та в цілому сприятиме виведенню економіки з тіні. Також передбачається впровадження електронного кабінету платника, спрощення звітності, ліквідація податкової міліції, запровадження інституту податкових консультантів і багато іншого.

Читайте також: