Інформаційні матеріали

Ніна Южаніна: «Ліберальна податкова реформа – це головний крок у боротьбі з корупцією»

Ratings
(0)

Боротьба з корупцією можлива лише після лібералізації податкової системи. Про це у п’ятницю на зустрічі з журналістами провідних українських ЗМІ заявила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Сьогодні ми зустрічалися з послом Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєттом і міністром фінансів США Джейкобом Лью, - розповіла народний депутат. - На зустрічі робився акцент на боротьбі з корупцією. І я відзначила, що боротьба з корупцією можлива тільки після лібералізації податкової системи. Адже не можна при неприйнятному неможливому навантаженні на фонд оплати праці побороти корупцію. Завжди люди будуть шукати можливість відкупитися, якщо до них виникають питання з боку контролюючих органів. Без посильного податкового навантаження боротьба з корупцією – це голі слова. І той підхід, який викладений в проекті закону №3357 (парламентський законопроект про лібералізацію податкової системи) щодо структурної і функціональної реформи контролюючого органу – це головний крок по боротьбі з корупцією. Ми маємо зробити так, щоб унеможливити ситуацію, коли податковий орган працює за тими правилами, які він сам собі створив. Ми маємо дати можливість видихнути весь негатив платнику податків і дати свободу підприємницькій діяльності».

Нагадаємо, що проект ліберальної податкової реформи передбачає, окрім зменшення усіх основних податків (ПДВ з 20% до 15%, ПДФО - з 15/20% до 10%, ЄСВ - з 41% до 20%) ще й кроки по реформуванню фіскальних органів. Зокрема, планується ліквідувати податкову міліцію та запровадити інститут податкових консультантів.

Читайте також: