Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Податкова реформа має проводитись відкрито і прозоро – Южаніна

Про це заявила народний депутат України з фракції «Блоку Петра Порошенка» Ніна Южаніна в ефірі програми «Позиція» на телеканалі Рада.

За словами депутата, цього тижня був проведений круглий стіл на тему: «Актуальні питання проведення податкової реформи в Україні» для того, щоб почути думку бізнесу відносно стану проведення податкової реформи./

«Проведені реформи, на жаль, не є всеохоплюючими, вони стосуються тільки зайвого навантаження на бізнес. Деякі реформи викликали просто шок, інші – нерозуміння, і ці додаткові податки, які були введені, були не зрозумілі і непрогнозовані для бізнесу. Суспільство повинно бути готовим до реформ, які мають проводитись відкрито і прозоро», – сказала депутат.

Ніна Южаніна вважає, що в Державної фіскальної служби були великі надії на те, що 5%-ий акциз допоможе наповнити місцеві бюджети.

«З одного боку, це хороший акциз, але якщо подивитися на які види товарів він запроваджений, то це насправді впливає на кількісний показник продажу цих товарів. На питання, скільки отримали прибутку від цього місцеві бюджети, можна буде відповісти з часом», – підкреслила нардеп.

Що стосується єдиного соціального внеску, Ніна Южаніна розповіла, що під час обговорення на круглому столі, найбільші дискусії виникали щодо розрахунку коефіцієнтів соцвнеску.

«Я намагалася захистити законопроект щодо розрахунку ЄСВ (єдиного соціального внеску), бо в нормах передбачено зменшення цієї ставки. Ми є однією з країн, де ця ставка щонайбільша – 53,3%, це нарахування і утримання. Навіть в Росії ця ставка 30%. Найближчим часом Міністерство фінансів має представити своє бачення щодо зменшення єдиного соціального внеску», - сказала Южаніна.

Депутат вважає, що однією з важливих подій щодо податкового реформування була зустріч народних депутатів з місією МВФ.

«На зустрічі було обговорено рентну плату на видобуток нафти і газу. Місія МВФ сказала, що не можуть бути знижені коефіцієнти по тих критеріях, які є неперевіреними, потрібно розробити конкретні критерії, які стосуються саме наших українських родовищ», – наголосила Ніна Южаніна.

Читайте також: