Інформаційні матеріали

Виступ Ніни Южаніної в Європарламенті: «Наше завдання — відродити в Україні дух підприємництва»

Ratings
(0)

Цими днями у Європарламенті в Брюсселі проходить «Український тиждень». Делегація українського парламенту — понад сорок народних депутатів. Разом із європейськими парламентаріями вони дискутують про хід реформ в Україні, які є передумовою для подальшої інтеграції до Європейського Союзу. Мова йде і про податкову систему. Сайт www.yuzhanina.in.ua пропонує ознайомитись із фрагментами з виступу Голови комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної.

"....Очевидно, що суспільство переходить і звикає до отримання великої допомоги від держави і перестає працювати самостійно. І це є величезний виклик для України.

Тому податкова система і зміни до податкової системи, яка є основною для формування дохідної частини, - це завдання на найперші місяці цього року.

Я як голова Комітету працюю дуже наполегливо в цьому напрямі, і ми намагаємося здійснити все для того, щоб надати можливість нашому суспільству знову зайнятися підприємницькою діяльністю. Бо саме дух підприємницької діяльності в Україні задавлений. Він просто вбитий. Однак його потрібно відродити.

І на відміну від усіх інших процесів — змусити знову працювати, заробляти на себе, на свою сім’ю, відкривати малі і дрібні підприємства – це завдання, яке перш за все стоїть перед нашим суспільством.

Ще, до речі, адже таке прийняття змін до податкового й бюджетного законодавства – за 4 години — відбувається під страхом того, що ми не виконуємо зобов’язання перед МВФ. Тому така в нас надскладна ситуація.

І зараз, коли ми говоримо про те, що необхідно зробити в країні, ми теж дуже часто входимо в конфлікт з порадами МВФ.

І над цим теж треба працювати для того, щоб розуміли нас більше, для того, щоб ми сходилися більше в точках зору на одні й ті ж самі речі. І ми будемо намагатися над цим працювати.

А щодо бюджетного процесу, то точно ми маємо провести зміни, інакше нас уже в наступному році суспільство просто не зрозуміє...."

Читайте також: