Інформаційні матеріали

Як ліберальна податкова реформа скасує практику зарплат у конвертах

Ratings
(0)

«Податкове навантаження на фонд заробітної плати – це основна причина того, що українці отримують зарплати у конвертах», - зазначає Ніна Южаніна, голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики та один із авторів законопроекту №3357 (ліберальні зміни до Податкового кодексу).

За її словами, із 17 млн працездатних громадян лише 10 млн сплачують єдиний соціальний внесок: «Тобто, 7 млн – це люди, які, ймовірно, отримують зарплати в конвертах».

Ситуація зі сплатою податку на доходи фізичних осіб – не менш критична. 80% надходжень по ПДФО йдуть із зарплат бюджетників та держслужбовців. В той час, як бізнес уникає сплати податку, розраховуючись із співробітниками готівкою, прихованою від оподаткування. Її отримують за допомогою переведення безготівкових коштів у готівкові через фіктивні послуги ФОП 3 групи (проект 3357 робить цю схему невигідною).

За оцінками авторів законопроекту, серед яких – відомі економісти, юристи, аудитори та підприємці, сьогодні податкове навантаження на фонд оплати праці складає 47-56%. Ліберальна податкова реформа передбачає зменшення цього тягаря до 30% (ПДФО – 10% та ЄСВ – 20%). Це розширить базу платників за рахунок платників з комерційного сектору і активного населення до 60-70%, прогнозують автори реформи.

Читайте також: