Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Попри обіцянки міністра Лісового Уряд планує заморозити підвищення зарплат освітян – нардеп Ніна Южаніна

09.11.2023, «Інформатор». На реалізацію у 2024 році схем посадових окладів видатки не передбачені.

Народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що уряд вкотре планує «заморозити» зарплати освітян.  Про що йдеться?

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, у своєму телеграм-каналі повідомила, що анонсована раніше міністром освіти і науки Оксеном Лісовим зміна формату оплати праці освітян, що мала б супроводжуватися підвищенням їх зарплати — відкладається.

Южаніна опирається на пояснювальну записку до проєкту постанови Кабміну, розміщеному для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

«Зважаючи на обмежений в умовах воєнного стану фінансовий ресурс державного та місцевих бюджетів, необхідно призупинити дію постанови Кабінету міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822 до 31 грудня 2024 року», – йдеться в поясненні.

Згідно з документом з 1 січня 2024 року посадові оклади мали б розраховуватися виходячи із найменшого розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника в розмірі 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Він становитиме з 1 січня 2024 року 3 195 грн, з 1 квітня3 600 грн. Проте на реалізацію у 2024 році схем посадових окладів видатки не передбачені.

Міністерству освіти і науки планується доручити протягом 2024 року внести на розгляд Кабміну проєкт акта щодо упорядкування схем посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки.

Нові схеми планується запровадити з 2025 року та переглянути діючу систему надбавок і доплат «для збалансування можливостей державного та місцевих бюджетів».

«Тобто анонсована раніше міністром Лісовим зміна формату оплати праці освітян, що мала б супроводжуватися підвищенням їх зарплати відкладається. Тобто це була лише обіцянка, бо в наступні роки знов вигадають щось, аби її не виконувати. У цьому переконана. Війну як аргумент не сприймаю, оскільки гроші на серіали (та й не тільки на них) у бюджеті влада знаходить. А про вчителів згадує лише раз на рік – перед Днем знань (іноді як бонус – ще й на День вчителя)»,— зауважує Южаніна.

Нардеп Ніна Южаніна нагадала, що в серпні міністр Лісовий анонсував зміну формату оплати праці освітян. Планувалося, що у 2023 – 2024 роках будуть сформовані нові підходи до системи оплати праці педагогів, а у 2024 – 2025 роках уже стартує перший пілотний проєкт, до якого включать 500 шкіл.

«Хочемо вийти з єдиної тарифної сітки. Хочемо, щоб базова частина зарплати була близько 80%, ще близько 20% – надбавки. І ще кілька надбавок: регіональні доплати і доплати від директора школи. І найголовніше – прагнемо підвищити зарплату», – зазначав міністр.

  • Перегляди: 49

Читайте також: