Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Україна може отримати 8 млрд доларів інвестицій після прийняття закону про технопарки

Прийняття закону сприятиме створенню нових робочих місць Голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна прогнозує залучення додаткових інвестицій у разі прийняття законопроекту 2554а-д "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки", передає кореспондент РБК-Україна.

Про це вона сказала в ході круглого столу: "Індустріальні парки - інструмент регіонального розвитку та економічного зростання".

"Залучення інвестицій через індустріальні парки може радикально підвищити інвестиційну привабливість України і сприяти вкладенню в нашу економіку близько 8 млрд доларів", - зазначила Южаніна.

Крім того, прийняття законодавчої ініціативи сприятиме промисловій модернізації економіки, переорієнтації її з сировинної на високотехнологічну, що, за словами нардепа, сприятиме збільшенню робочих місць. "На такі проекти покладаються великі надії через залучення в регіони потужних інвесторів, що, у свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць (до 300 тис.) і значному збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів", - підкреслила парламентар.

Як роз'яснюється у матеріалах для преси, відповідним законопроектом передбачено, що учасники індустріальних парків звільнятимуться від оподаткування податком на прибуток впродовж перших 5 років, а ще упродовж наступних 5 років користуватимуться пільгою зі сплати податку в розмірі 50%, тобто сплачуватимуть його за ставкою 9%.

При цьому в частині ПДВ планується надати учасникам індустріальних парків право на розстрочення сплати податку на термін до 60 календарних місяців без нарахування процентів та пені при ввезенні ними на митну територію України за їх заявою у митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них без сировини.

Нагадаємо, раніше ВР підтримала в першому читанні законопроект №2555-Д "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки".

  • Перегляди: 660

Читайте також: